Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

Aktyvių vandens pramogų entuziastas S. Jakutavičius: „plaukimas vandens motociklu padeda atskleisti savąjį „aš“

Aktyvių vandens pramogų entuziastas S. Jakutavičius: „plaukimas vandens motociklu padeda atskleisti savąjį „aš“

Turbūt daugeliui vasara asocijuojasi ne tik su maloniai šildančia saule, bet ir su gaiviu ežeru ar ošiančia jūra. Kam gi nepatinka karštą dieną atsivėsinti gaiviame vandenyje ar praleisti dieną ežero pakrantėje. Tačiau kai kuriems žmonėms vanduo yra daugiau nei užuovėja nuo vasaros kaitros. Vandens telkiniai jiems yra ta vieta, kur gaunama gerų emocijų ir adrenalino dozė bei patiriama tikroji laisvė.

Vienas tokių žmonių – aktyvių vandens pramogų entuziastas Saulius Jakutavičius, įmonės „Golden Moments“ įkūrėjas. Sauliaus moto – „Kas turi ką prisiminti, tas gyvena du kartus“.  O ką prisiminti daugiau ar mažiau ekstremalia veikla  jau ne vienerius metus užsiimantis vyras tikrai turi.

Nuo pat vaikystės Saulių traukė dangus, todėl jo pažintis su netradicinėmis pramogomis prasidėjo nuo šuolių parašiutais, skrydžių parasparniais ir oro balionais.

aktyvios vandens pramogos

„Dangus ir vanduo yra dvi materijos – jos dėkingos tuo, kad neturi sienų“, – mintimis dalijasi Saulius. „Ypač atvažiavus prie jūros – jauti laisvę, gali daug svajoti ir tavo  mintims nėra sienų ar ribų“.

Idėja užsiimti vandens motociklų sportu ir kitiems siūlyti šias pramogas S. Jakutavičiui kilo tuomet, kai su draugu vesdami radijo laidą apie ekstremalų sportą suprato, jog yra nemažai žmonių, bijančių aukščio, bet kuriems patinka aktyvios pramogos žemėje ir ant vandens.

„Tuomet nutarėme prie Molėtų įkurti parką, kuriame įrengtos keturračių trasos ir vandens motociklų nuomos ir mokymų punktas“, – pasakoja Saulius. „Iš pradžių pas mus daugiausiai atvažiuodavo pavieniai žmonės, tačiau ilgainiui daugėjo įmonių, kolektyvų, kurie nori patirti įspūdžių“.

aktyvios vandens pramogos

Anot S. Jakuvičiaus, vandens motociklų sporto populiarumą Lietuvoje riboja trumpas vasaros sezonas, kuro kainos ir ne pačios palankiausios sąlygos plaukioti.

„Nepaisant visko, plaukiojimas vandens motociklu yra nuostabus užsiėmimas vasaros dieną“, – teigia Saulius. „Nors ir aktyvus užsiėmimas, jis tikrai padeda atsipalaiduoti – žmonės dažniausiai neįsivaizduoja, kaip skrieti vandens paviršiumi yra malonu. Vis dėlto pamėgusių šią pramogą daugėja“.

Kalbėdamas apie savo veiklą Saulius šypsosi, jo akys žiba. Akivaizdu, kad šis užsiėmimas jam teikia daug malonumo.

„Man patinka matyti žmogaus emocijas, susižavėjimą, patinka jam kažką atskleisti ir parodyti“, – pasakoja vandens motociklų entuziastas. „Tai yra darbas su geromis emocijomis, gryname ore, su naujais žmonėmis, nuolatiniam judėjime, nesėdint prie kompiuterio. Kažkuria prasme, savo hobius paverčiau veikla, kuri iš esmės leidžia man iš to išgyventi“.

aktyvios vandens pramogos

Nors Saulius sako susilaukiantis įvairiausių epitetų, dažnai yra pavadinamas ir ekstremalų vadu, tračiau pats save laiko aktyvaus laisvalaikio propaguotoju, kuris dėl savo patirties gali protingai paskaičiuoti ir įvertinti riziką.

„Ekstremalu savęs nebelaikau, galbūt dėl to kad amžius nebe tas, nesinori tiek rizikos ir adrenalino kaip anksčiau“, – sako Saulius.

Į klausimą, kas labiausiai motyvuoja užsiimti vandens sportu, Saulius atsako klausimu: „ar žinote kaip gamtoje kvepia ežeras? Truputėlis drėgmės, vėsuma, vasaros vakaro kvapas – aš jį net dabar užuodžiu. Jis nerealiai kvepia. Tai ir motyvuoja“.

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.