Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

Dovana kolegai – kaip neprašauti sveikinant su gimtadieniu darbe?

Dovana kolegai – kaip neprašauti sveikinant su gimtadieniu darbe?

Dovanodami norime suteikti brangiam žmogui kuo daugiau džiaugsmo ir nustebinti jį, tačiau ne visuomet lengva išrinkti dovaną asmeniui, kurio nepažįstame taip gerai, kad daug negalvoję pasakytume, kas jį pradžiugins labiausiai. Neretai kolegos darbe tampa geriausiais draugais, tačiau iki tol paprastai tenka gerai pasukti galvą ieškant bendradarbiui tinkamos gimtadienio dovanos. Tokios, kuri nebūtų pernelyg drąsi, bet kartu ir pakankamai originali ir iš tiesų patiktų jubiliatui. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti rūpindamiesi dovana kolegai ar viršininkui. Juk kiekviena dovana siunčia tam tikrą žinutę.

Dovanai per daug netaupykite, bet ir neišlaidaukite

dovana kolegai

Pirmas dalykas, kurį dažniausiai nusprendžiame prieš ieškodami dovanos yra jos kaina. Suprantama, nenorėtume prieš kolegas pasirodyti šykštūs ar parodyti nepagarbą jiems dovanodami pernelyg pigią dovaną, tačiau persistengti taip pat nereikėtų. Itin brangi dovana kolegai, o ypač viršininkui, gali būti ne taip suprasta tiek paties jubiliato, tiek kitų kolegų. Jei esate dar naujas darbuotojas organizacijoje ir gerai nežinote darbovietės kultūros ir nerašytų normų, nebijokite pasitarti su ilgiau dirbančiais kolegomis, o galbūt ir nupirkti bendrą dovaną. Tai bus naudinga ir jūsų piniginei ir gimtadienį švenčiantis galės džiaugtis vertingesne dovana.

Būkite atidūs bendradarbio asmenybei ir pomėgiams

dovana kolegai

Net jei kolegos, kurį sveikinsite nepažįstate labai gerai, pasistenkite nedovanoti nuspėjamų ir jau daugeliui spėjusių pabosti dovanų kaip puodelis ar foto albumas. Pasistenkite, kad dovana kolegai sietųsi su juo, kad ir kiek nedaug apie bendradarbį težinote. Kolega greičiausiai spėjo užsiminti apie kokį nors savo pomėgį ar mėgstamą laisvalaikio užsiėmimą, tad pasistenkite, kad dovana jį atspindėtų. Gimtadienį švenčiantis liks tikrai maloniai nustebintas, jei parodysite jam tokį dėmesį. Kita vertus, jei kolega nėra labai atviras apie savo pomėgius, nepersistenkite bandydami juos išsiaiškinti. Juk nenorite pasirodyti per daug įkyrus ar šnipinėjantis. Tokiu atveju teks ieškoti universalesnės dovanos.

 Išlikite korektiški – dovana kolegai nemažai pasako ir apie jus

5792304874_abbbd0dcb2_b

Jei su gimtadienį švenčiančiu kolega ar viršininku sieja tik formalūs darbiniai santykiai venkite dovanoti dovanas, kurios galėtų būti suprastos kaip tam tikros užuominos. Jei šmaikščios dovanos tikrai pralinksmina gerus jūsų draugus, kolegos darbe pokšto gali ir nesuprasti ar net įsižeisti. Taip pat ne itin gera mintis darbe dovanoti alkoholį, ypač jei gerai nežinote bendradarbio įpročių. Sveikindami dailiosios lyties koleges stenkitės likti itin korektiški. Vyrams nederėtų moteriai darbe dovanoti drabužių, kosmetikos ar kūno losjonų. Tokios dovanos  gali būti suprastos kaip užuomina apie jos išvaizdą ar būti kitaip netinkamai įvertintos.

Dovana kolegai yra mūsų dėmesio jam išraiška, tad svarbiausia sveikinant bendradarbį viską gerai apgalvoti ir pasverti. Taip išvengsime nepatogių situacijų ir ypatingą dieną švenčiančiam padarysime dar džiugesne, o ir patys jausimės gerai bei sustiprinsime tarpusavio santykius.

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.