Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

Gimtadienio rekordai ir įdomūs faktai

Gimtadienio rekordai ir įdomūs faktai

Gimtadienis nuo senų laikų buvo ypatinga šventė. Siekdami šią progą pažymėti kuo įdomiau ir išskirtiniau jubiliatai ir jų sveikintojai pasiekė ne vieną rekordą ir gimtadienių šventimo istorijos puslapius pripildė gausybe įdomių faktų. Norime supažindinti jus su keletu iš jų.

gimtadienio rekordai

Vienas pirmųjų dalykų, šaunančių į galvą, pagalvojus apie gimimo dienos šventę be abejonės yra tortas. Švenčiant gimtadienius ir sveikinant su juo buvo iškepta begalė įvairiausių tortų. Kai kurie jų iš tiesų pribloškiantys. Štai, pavyzdžiui, Las Vegaso miestas 2005 metais švęsdamas savo 100 – ąjį gimtadienį miesto gyventojams ir svečiams padovanojo rekordinio dydžio gimtadienio tortą. Šis milžiniškas skanėstas svėrė beveik 59 tonas, maždaug tūkstantis savanorių jį gamino keturiolika valandų. Šis darbas nenuėjo veltui – be to, kad skanėstu buvo pavaišinta daugybė šventės dalyvių, Las Vegaso gimtadienio tortas pagerino didžiausio pasaulyje torto rekordą, kuris jam priklauso iki šiol.

gimtadienio rekordai

Nežinia kaip vienam Niujorko gyventojui, Ashrita Furman‘ui, sekėsi užpūsti visas žvakutes ant savo gimtadienio torto, bet be susirinkusiųjų svečių pagalbos jam greičiausiai nepavyko apsieit. Ne todėl, kad septyniasdešimt septintąjį gimtadienį šventusio vyro plaučiai būtų per silpni, o dėl to, kad žvakučių skaičius ant torto buvo tikrai įspūdingas. Iš viso ant jubiliato gimtadienio torto puikavosi 48 523 žvakutės. Šio rekordinio skaičiaus dar nepavyko pralenkti niekam, o niujorkietis gali džiaugtis, kad jo gimtadienis pažymėtas pasaulio Guinnes‘o rekordu.

gimtadienio rekordai

Per gimtadienių šventimo istoriją netrūko ir įspūdingų vakarėlių. Manoma, kad brangiausiais jų šventės rengėjui atsiėjo 27 milijonus JAV dolerių. Tokią sumą savo gimtadienio vakarėliui išleido Brunėjaus sultonas Hassanal Bolkiah. Jo penkiasdešimto gimtadienio šventėje koncertavo pats pop karalius Michael‘as Jackson‘as, o tarp gausybės garsių svečių buvo ir Didžiosios Britanijos princas Charles‘as .

Ne vien rekordais, bet ir kitomis įdomybės kartais stebina gimtadieniai. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad maždaug 15 milijonų žemės gyventojų gimtadienį švenčia tą pačią dieną kaip ir jūs? Jei bent dešimtadalis jų susirinktų į bendrą gimtadienio šventę, gautųsi neblogas vakarėlis, tiesa?

gimtadienio rekordai

Didžiojoje Britanijoje kiekvienas asmuo, sulaukęs šimto metų, gauna išskirtinę dovaną – asmeninę telegramą nuo pačios Karalienės. Vien dėl šios priežasties verta sulaukti triženklio metų skaičiaus.

Oficialus dokumentas, patvirtinantis žmogaus gimimo dieną, kartais gali atnešti ir nemažai pinigų. Tiesa, tik tuo atveju jeigu tai dokumentas žmogaus, dėl kurio iš proto ėjo kone visas pasaulis. Štai bitlo Paul‘o McCartney‘io gimimo liudijimas 1997 metais aukcione buvo parduotas už daugiau nei 84 tūkst. JAV dolerių.

Visiems žinoma „Su gimimo diena!“ dainos versija anglų kalba nėra liaudės kūryba. Daina yra autorinė, saugoma autorių teisių ir kiekvienais metais jų savininkų banko sąskaitas papildo maždaug 2 milijonais JAV dolerių. Originaliai parašyta dar 1893 metais JAV, šiuo metu ji pripažinta labiausiai pasaulyje atpažįstama daina anglų kalba.

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.