Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

Kaip gimsta „Chocolate Naive“: gurmaniška išvyka į šokolado fabriką Giedraičiuose

Kaip gimsta „Chocolate Naive“: gurmaniška išvyka į šokolado fabriką Giedraičiuose

Šokolado dovanų turbūt ne kartą yra tekę gauti kiekvienam, bet iš arti pamatyti, kaip gimsta šis skanėstas – nedaugeliui. Galimybė apsilankyti tikrų tikriausiame šokolado fabrike, be visa ko dar ir įsikūrusiame ramiame miestelyje nuostabios gamtos apsuptyje, taps įsimintina dovana tiek šokolado gurmanams, tiek dar tik atrandantiems šio gaminio subtilių skonių pasaulį. Tad siūlome kartu su „Gera Dovana“ komanda bent trumpam nusikelti į Giedraičių kaimą molėtų rajone, kur gaminamas išskirtinis „Chocolate Naive“ šokoladas.

Šokolado namai – gamtos apsuptyje

chocolate naive„Chocolate Naive“ šokolado fabrikėlis pasitinka toli nuo didžiųjų miestų šurmulio ramiame Giedraičių kaime. Didelių rūkstančių kaminų ar įrengimų keliamo triukšmo čia neišvysime ir neišgirsime, nes „Chocolate Naive“ šokoladas su meile gaminamas nedidelėje, bet jaukioje gamyklėlėje. Vis dėlto kas daroma už raudonų plytų pastato sienų išduoda jau lauke pasitinkantis viliojantis šokolado kvapas.

Draugiškos šokolado gamyklėlės darbuotojos mielai pakviečia susirinkusius vidun ir pradeda ekskursiją po ne tik Giedraičiuose, bet ir tarp viso pasaulio šokolado gurmanų vis geriau žinomus šokolado namus. Rankų darbo šokoladas čia gimsta iš geriausių kakavos pupelių, kruopščiai atrinktų ir atgabentų iš tolimiausių pasaulio kampelių.

„Chocolate Naive“ šokolado gimimas – iš arti

chocolate naive

Stebėdami šokolado gaminimo procesą sužinome, kaip išgaunamas išskirtinis jo skonis. Jį nulemia ne tik kakavos pupelių rūšis ar regionas, kuriame jos užaugintos, bet ir jų kepinimo bei džiovinimo būdas ir trukmė. Šokoladą gaminančios darbuotojos atskleidžia ir daugiau kokybiško ir išskirtinio šokolado gamybos paslapčių bei faktų apie šokolado gamybos verslą.

Po beveik valandos įdomių pašnekesių stebint kakavos pupelių kepinimą, džiovinimą ir virtimą šokoladu susirinkusieji atlydimi į patalpą, kur šokoladas įvelkamas į akiai patrauklias pakuotes bei paruošiamas galutiniam vartojimui.  Tiesa, pažintis su „Chocolate Naive“ šokoladu čia toli gražu nesibaigia. Priešingai, skaniausia išvykos dalis tik prasideda.

Išskirtiniai šokolado skoniai ir istorijos

chocolate naive

Atsisveikinę su svetinga šokolado gamyklėle ir jos darbuotojais svečiai patraukia į  netoliese esančią sodybą, kur susirinkusiųjų laukia skirtingų rūšių „Chocolate Naive“ šokoladų ragavimas. Tiesa, tinkamai ragauti šokoladą, taip, kad pajustume visą jo subtilių skonių spektrą, taip pat reikia mokėti. Netrukus sužinome, kaip tai daroma, ir pasineriame į šokolado skonių pasaulį bei istoriją. Išgirstame, pavyzdžiui, kad vienas pagrindinių šokolado konkurentų prieš keletą šimtmečių buvo alus.

Šokolado istorija nuo atsiradimo iki šių dienų, kakavos pupelių kelias iš Pietų Amerikos į kitus pasaulio kraštus ir kiti įdomūs pasakojimai – šokolado ragavimą paverčia tikra šokolado pasaulio pažinimo kelione.

Pasibaigus šokolado degustacijai susirinkusieji neskuba palikti saulėtos sodybos. Įspūdžiai iš popietės Giedraičiuose išliks jiems dar ilgai.

„Susipažinti su šokolado kilme, jo istorija buvo tikrai nuostabu. Neabejingi saldumynams tiesiog privalo visa tai pamatyti ir pažinti tikro šokolado skonį. „Chocolate Naive“ dirbtuvės paliko mielo, jaukaus fabrikėlio, kur kuriami unikalūs receptai ir gaminami gardžiausi šokoladai, įspūdį. Smagu matyti, kaip jauni žmonės taip nuoširdžiai atsiduoda darbui vardan gero skonio. Sėkmės Jiems!“ – įspūdžiais iš Giedraičių dalijosi „Gera dovana“ komandos narė Skaistė.

Jai antrino ir kolegė Julija: „Išvyka labai patiko! Dedu didelį pliusą ekskursijos vedėjai, fabrikėlio darbuotojoms ir, žinoma, šokoladui“.

Galbūt tokie pat geri įspūdžiai galėtų tapti dovana ir svarbiems Jums žmonėms?

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.