Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

Kaip praleisti dieną Šiauliuose?

Kaip praleisti dieną Šiauliuose?

Po itin ilgos žiemos išsiilgę saulės ir aktyvaus poilsio, šįkart nusprendėme keliauti į Saulės miestą – Šiaulius.

Kelionę pradedame nuo pat ryto ir prieš važiuodami į pačius Šiaulius, aplankome Kryžių kalną.

11 val. Maždaug 12 km į šiaurę nuo Šiaulių laukuose stovi tankiai kryžiais apstatytas kalnas. Nuo seno garsus Kryžių kalnas – žmonių buvimo ir tikėjimo paminklas. Beje, praėjusiais metais „Nacionalinio rekordų registro“ ekspertai čia suskaičiavo per 105 tūkst. kryžių!

Pavaikštinėję po Kryžių kalną, keliaujame į Šiaulius.

12 val. Einame į Šiaulių bulvarą – vieną seniausių ir ilgiausių bulvarų visoje Europoje. Apžiūrime fontanus, skulptūras bei išsirenkame kavinę ar restoraną, kur papietausime ir šiek tiek atsipūsime.

14 val. Ruošiamės ilgesniam pasivaikščiojimui – aplankysime septynis Saulės objektus, kurie simbolizuoja tiek patį Saulės miestą, tiek Lietuvos kultūrą, lietuvybę ir istoriją. Maršrutas – apie 13 km (skiriame 2-3 val.) – rekomenduojame dėvėti patogią avalynę arba važiuoti dviračiais.

Pirmiausia aplankome D. Matulaitės skulptūrą „Aušra“, kuri įamžina aušrininkų atminimą.

Toliau einame apžiūrėti Šv. Petro ir Povilo katedros, kuri buvo nuolat siaubiama karų, gaisrų ir vėtrų. Kiekvieną kartą ją atstatė iš naujo, tad šiandien ji atrodo beveik taip pat, kokia buvo pastatyta XVII a. pradžioje. Nepamirškite pažvelgti į Katedros pietinę pusę, kurią puošia vienas seniausių Lietuvoje saulės laikrodis.

Kita lankytina vieta – Saulės laikrodžio aikštė, kurios svarbiausias akcentas – paauksuota, bronza padabinta dekoratyvinė skulptūra „Šaulys“, dažniau vadinama „Auksiniu berniuku“. Beje, tai aukščiausias saulės laikrodis Lietuvoje.

Užsukite į koncertų salę „Saulė“, kur išvysite didžiausią Lietuvoje vitražą – K. Morkūno „Saulės mūšis“.

Neaplenkite Salduvės parko, kur galėsite apžiūrėti „Saulės mūšiui“ įamžinti pastatytą paminklą.

Toliau keliaujame prie Šiaulių miesto savivaldybės, kur galėsime šiek tiek atsipūsti  770-ojo Šiaulių miestų jubiliejaus proga atidarytame skverelyje su fontanu „Saulės diskai“.

Paskutinė stotelė – Gaidžio laikrodžio aikštė, garsėjanti kaip įsimylėjėlių pasimatymų vieta.

Na, o jeigu nesate pasiryžę nukeliauti viso maršruto, ar išsiilgote gamtos, siūlome leistis į žygį žirgais po Kurtuvėnų regioninį parką. Autentiškame grafo Pliaterio dvaro arklidžių pastate įsikūręs jojimo paslaugų centras laukia norinčių susipažinti su įspūdingomis Kurtuvėnų regioninio parko apylinkėmis.

17-18 val. po tokios aktyvios ir turiningos veiklos, grįžtame į Šiaulių bulvarą, išsirenkame jaukų barą, vakarieniaujame ir dalinamės įspūdžiais.

Jeigu nusprendėte nakčiai likti Šiauliuose – rekomenduojame apsistoti autentiškame Grafo Zubovo dvare. Čia galėsite pasimėgauti gardžia vakariene, pirtimi, baseinu, kūno šveitimu medumi ir druska, o ryte jūsų lauks stiprūs pusryčiai.


View Kaip praleisti dieną Šiauliuose? in a larger map

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.