Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

Kalėdinis origami – misija įmanoma?

Kalėdinis origami – misija įmanoma?

Sparčiai artėjant gražiausioms metų šventėms, daugėja ir malonių šventinių rūpesčių. Štai miestų gatvės pasipuošia spalvingomis dekoracijomis, o jų aikštėse įsižiebia Kalėdų eglės. Jausmas, kai, regis, visi ruošiasi Kalėdoms, o  šventinės nuotaikos stiprėja sulig kiekviena diena – tikrai ypatingas. Be abejo šią švenčių nuojautą ir laukimą norime atnešti ir į savo namus. O kas geriau padės tai padaryti, jei ne šaunūs Kalėdų papuošimai ir dekoracijos. Jeigu šiemet ieškote originalių ir išskirtinių būdų pasipuošti namus, o gal darbo vietą – verta pagalvoti apie kalėdinį origami! Sakote, misija neįmanoma? Galbūt šis įrašas pakeis Jūsų nuomonę.

Kalėdinis origami – išskirtinė Kalėdų eglutės puošmena

Kalėdinis origami

Kalėdinė eglutė paprastai tampa pagrindiniu šventiniu akcentu, kuris pirmiausiai patraukia dėmesį namuose. Juk ir Kalėdinių dovanų įprasta ieškoti po puošnia skarotaja. Tad nenuostabu, kad net ir eglutės puošimas dažnai taip pat tampa nedidele švente. Vietoj įprastų kalėdinių žaisliukų savajai eglutei papuošti galite naudoti popierinius origami papuošimus. Žinoma, reikės įdėti šiek tiek pastangų, kad juos pagamintumėte – bet juk tuomet eglutė taps dar mielesne.

Pasiruošimą Kalėdinių origami gaminimui pradėkite nuo origami instrukcijų paieškų. Čia, žinoma, pagelbės internetas ar specialios knygos, kurių galbūt netgi rasite užsilikusių nuo vaikystės. Taip pat susigalvokite bent pirminę eglutės viziją – ar ji bus margaspalvė, ar vis tik dominuos viena ar kelios pagrindinės spalvos? Kokios figūros vyraus? Galbūt duosite kelią šventinei eklektikai?

Po šių pasiruošimų belieka praktikuotis. Nepasiduoti, jei norimo rezultato nepavyks pasiekti iš pirmo karto. Pradėkite nuo lengvesnių figūrų, prie sudėtingesnių pereikite palaipsniui. Žinoma, nebent jau esate įgudę origami meistrai:)

Kalėdinis origami

Pradėti galite, kad ir nuo nesudėtingo, bet šauniai atrodančio Kalėdinio origami saldainio. Paimkite popieriaus lapą, kurio viena pusė spalvota, kita – balta. Iš jo iškirpkite kvadratą. Perlenkite jį per pusę taip, kad gautumėte trikampį. Baltąją lapo pusę palikite trikampio viduje. Tuomet šį trikampį nuo apačios į viršų sulankstykite siauromis juostelėmis – kol gausite vieną tiesią liniją. Vieną jos galą porą kartų užlenkę 90 laipsnių kampu, gausite puikiausią kalėdinį origami saldainį eglutei papuošti (žr. paveikslėlį). Panašių pavyzdžių nesunkiai rasite ir daugiau.

Origami girliandos, snaigės ir žvaigždės – kad kiekvienas namų kampelis spinduliuotų Kalėdų nuotaika

Kalėdinis origami

Ne tik Kalėdų eglutė puošia namus per šventes ir jų belaukiant. Kitos net ir mažos dekoracijos ar šventinės detalės prisidės prie šventinės atmosferos sukūrimo.

Jūsų kūrybai pasireikšti labai tinkamos erdvės prie lango ir palangės. Čia galite sukurti žavią kalėdinę kompoziciją, o origami lankstiniai leis tai padaryti originaliai ir stilingai. Iš popieriaus išlankstytas žvaigždes ar kitas figūras galite sukabinti į girliandą ir pakabinti ją virš lango. Ją taip pat galite papuošti kalėdinėmis lemputėmis. Patį langą taip pat galite aplipdyti stilingomis snaigėmis iš popieriaus. Keletas kalėdinių žvakių įkomponuotų tarp eglės šakelių ant palangės – ir Jūsų langas džiugins ne tik namiškius bei jūsų svečius, bet ir praeivius gatvėje.

Kalėdinis origami

Kalėdiniu origami taip pat galite papuošti namų ar kambario duris. Štai įprastą eglės vainiką ant durų puikiai pakeis išlankstytas iš popieriaus. Išmokti jį pasidaryti galite peržiūrėję šią vaizdo instrukciją:

 

Origami stebuklai ypatingam dovanų pateikimui

Kalėdinis origami

Origami gali tapti pagrindine Jūsų švenčių tema šiemet. Štai pavyzdžiui, dovanodami dovanas draugams ir artimiesiems taip pat galite pasitelkti į pagalbą spalvotą popierių ir žirkles. Dovanos atrodys tikrai šauniai, jei joms įpakuoti ir papuošti naudosite origami figūras. Jas panaudoti galite, kad ir vietoje įprasto kaspinėlio ant dovanų dėžutės (žr. paveikslėlį).

Artimuosius taip pat pradžiuginsite prie kiekvienos dovanos jiems pridėję, atrodytų, nedidelę, bet iš tiesų labai mielą smulkmeną – savo pačių gamintą origami. Kalėdų elniai, meškiukai, pingvinai – kiekvienam brangiam žmogui galite padovanoti skirtingą asmenišką origami figūrą. Dėl to verta praleisti net ir ne vieną valandą pagal pavyzdžius iš popieriaus lankstant šiuos sutvėrimus.

Kad ir kaip šiemet puošite savo Kalėdų eglutę ir namus, dėl to tikrai verta pasistengti. Juk toks pakylėjimas ir šventinė nuotaika kaip per Kalėdas aplanko tik vieną kartą metuose.

Galbūt jau turite patirties origami lankstyme? Kviečiame pasidalinkite ja ir savo patarimais komentaruose.

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.