Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

Padėkos diena ir atsidėkojimas dovanojant – ką reikėtų žinoti?

Padėkos diena ir atsidėkojimas dovanojant – ką reikėtų žinoti?

Gauti dovanas yra išties smagu, kaip ir pradžiuginti jomis brangius žmones. Dovanodami parodome išskirtinį dėmesį žmogui bei įdedame į dovaną ir dalelę savęs. Todėl kai patys sulaukiame dovanos, tikrai gražu dovanojančiajam atsakyti nuoširdžia padėka. Tiesa, atsidėkoti galime nebūtinai dovanojančiam ir nebūtinai už dovanas ar sveikinimus – kiekvienas iš mūsų tikrai turime, už ką padėkoti savo draugams, artimiesiems, o gal net ir nepažįstamiesiems, kurie tam tikroje situacijoje pagelbėjo ar patarė. Padėka yra tokia pat dėmesio žmogui išraiška kaip ir sveikinimas su gimtadieniu ar kitomis progomis. Ne veltui artėjanti Padėkos diena yra tokia svarbi daugybei žmonių. Vis tik nuoširdžiai padėkai dažnai neatrandame tinkamo laiko ar progos.

Padėkos diena – ar tolima ji mums?

Padėkos diena

Padėkai daugybė žmonių visame pasaulyje, ir ypač JAV, kiekvienais metais paskiria paskutinį lapkričio ketvirtadienį. Padėkos diena už Atlanto pradėta švęsti dar 1621 m. kaip derliaus nuėmimo pabaigos ir atsidėkojimo už jį šventė. Vis tik ilgainiui ji peraugo savo pirminę idėją ir tapo padėkos pačia plačiausia prasme diena. Artimieji tą dieną susirenka prie vakarienės stalo padėkoti vieni kitiems, galbūt ir aukštesnėms jėgoms.

Ši tradicija, nors labiausiai paplitusi Šiaurės Amerikos žemyne, yra puikus pavyzdys, kaip ne tik sveikinimai per gimtadienius ar dėmesys per kitas šventes, bet ir paprasčiausia padėka už pagalbą ar paramą tam tikromis akimirkomis gali sutvirtinti ir plėtoti santykius su brangiais žmonėmis. O tai juk svarbu visiems, nepriklausomai nuo to, kurioje šalyje gyvename.

Nuoširdi padėka suteikiant išskirtinių emocijų

Padėkos diena

Išreikšti savo padėką brangiems žmonėms galima įvairiais būdais. Žinoma, visuomet puiku tiesiog ištarti keletą nuoširdžių padėkos žodžių, tačiau jei norite parodyti išskirtinį dėmesį, suteikite žmogui, kuriam esate dėkingi, išskirtinių emocijų. Jų padovanoti gali gerai apgalvota, individualiai pritaikyta dovanėlė.

Jei žmogų, kuriam norite atsidėkoti, gerai pažįstate, išrinkti padėkos dovaną nebus sudėtinga. Pagalvokite, ką jis mėgsta, kas jam suteikia daugiausiai džiaugsmo? Galbūt išskirtiniai potyriai aktyviai leidžiant laiką? O gal atpalaiduojantis poilsis ar ramūs vakarai ir gurmaniški malonumai? Užčiuopus tikruosius žmogaus pomėgius ir mažas silpnybes, belieka taikliai parinkti jas atitinkančią dovaną – jodinėjimą žirgais, pirčių džiaugsmus, išskirtines vyno degustacijas ar kitas pramogas.

Jei padėką norite išreikšti žmogui, kurio gerai nepažįstate, ieškokite universalesnio atsidėkojimo būdo – dovanos, kuri pradžiugintų daugelį arba tokios, kuri nesuvaržytų ir paliktų pasirinkimo laisvę. Įvairūs dovanų rinkiniai arba prekybos centrų dovanų čekiai tokiu atveju tinka idealiai.

Kaip ir kada atsidėkoti?

Padėkos diena

Surasti tinkamą padėkos dovaną vienas dalykas, tačiau dažnam iškyla klausimas, kada ir kaip su ja savo padėką išreikšti. Tai turbūt ir yra viena priežasčių, kodėl nemažai žmonių dar varžosi išreikšti savo padėką.

Kai sveikiname, pavyzdžiui, su gimtadieniu, viskas, atrodo, daug paprasčiau – greičiausiai esame pakvieti į gimtadienio šventę, kuri ir yra puikiausia proga pasveikinti bei įteikti dovaną. Be to, jubiliatą tą dieną sveikinate ne jūs vieni, o gimtadienį švenčiantis ir pats tikisi dėmesio. Tuo tarpu padėkai reikia patiems ištaikyti tinkamą progą.

Vis tik nereikėtų baimintis ir per daug varžytis. Progą padėkoti galite atrasti kad ir pakvietę žmogų, kuriam dėkosite, puodeliui kavos. Artėjanti Padėkos diena taip pat gali tapti papildomu padrąsinimu. Išskirtinės progos ieškoti dažnai  ir visai nebūtina – padėkokite tiesiog ištaikę patogesnę ar laisvesnę akimirką. Išskirtinio pasiruošimo tam tikrai nereikia.

Žinoma, jei atsidėkoti norite žmogui, su kuriuo jus sieja formalesni santykiai, reikėtų būti atsargesniems. Tokiu atveju pagalvokite ar dovana tikrai būtina, o rinkdami ją, venkite labai prabangių dovanų. Kai kuriais atvejais atsidėkoti dovanomis visai nepridera. Pavyzdžiui, jei esate paaukštinti pareigose, už tai atsidėkoti dovanomis nederėtų, net jei už  tai ir esate labai dėkingi.

Nesvarbu, ar brangiam žmogui ketinate atsidėkoti už konkrečius dalykus, ar tiesiog artimųjų rate norite padėkoti visiems už buvimą šalia, atminkite – ši padėka gali praskaidrinti dieną brangiam žmogui ir sustiprinti jūsų santykius.

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.