Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

Valentino diena: tai, ko galėjote nežinoti

Valentino diena: tai, ko galėjote nežinoti

Mūsų „Geros dovanos“ komanda, turbūt kaip ir jūs, labai laukia šv. Valentino dienos, todėl šia proga domimės romantiška šventės istorija ir tradicijomis, dalinamės įdomiausiais faktais, kuriuos mums pavyko sužinoti.

Nuo ko viskas prasidėjo?

Šv. Valentino diena apipinta įvairiais pasakojimais. Nuo seniausių laikų vasaris buvo pramintas meilės mėnesiu. Senovės Romoje vasario viduryje buvo švenčiama apsivalymo ir vaisingumo šventė keistu pavadinimu Luperkalija. Įdomu tai, kad šios šventės metu vyrai burtų keliu traukdavo moters vardą ir su ja turėdavo draugauti ištisus metus. Neretai ši tradicija virsdavo vedybomis. Įvedus krikščionybę, visos senosios šventės buvo paskelbtos antikrikščioniškomis ir pervadintos, tarp jų ir Luperkalija. Šią šventę V a. popiežius Gelazijus pervadino šv. Valentino – įsimylėjėlių – diena.

Kas jis – šv. Valentinas?

Taigi, pasirodo, Valentino diena, kokią mes ją švenčiam šiandien, yra krikščioniškųjų ir senovės Romos tradicijų mišinys. Tačiau kas toks buvo šv. Valentinas ir kaip jis susijęs su antikine meilės šventės ceremonija?

Krikščionių tikėjime buvo bent keli šventieji, vadinti Valentino vardu, ir visi jie mirė kankinių mirtimi. Vienas iš jų III a. buvo Romos kunigas. Imperatorius Klaudijus II nutarė, kad viengungiai kareiviai daug geriau atlieka savo pareigas, negu tie, kurie turi šeimas ir uždraudė jauniems vyrams vesti. Valentinui tai atrodė neteisinga, todėl jis slapčia ėmė tuokti jaunus įsimylėjėlius. Imperatorius vargšą idealistą nuteisė mirties bausme.

Kito Valentino istorija pasakoja, kad jis galėjo būti nužudytas už tai, jog padėjo krikščionims kaliniams pabėgti iš romėnų kalėjimo. Už bausmę įkalintas Valentinas, belaukdamas mirties, įsimylėjo savo prižiūrėtojo dukterį ir jai išsiuntė pirmąjį meilės laišką su parašu „nuo tavo Valentino“.

Skirtingose šalyse – skirtingos tradicijos

Šiais laikais Šv. Valentino diena yra nemažiau populiari šventė, tik kiekvienoje šalyje sutinkama labai skirtingai. Dalinamės įdomiausiais pavyzdžiais.

Gvatemaloje Valentino diena skirta ne tik įsimylėjėliams, bet ir draugystei bei šeimai. Gvatemaliečiai šią dieną dovanoja šokoladinius saldainius, gėles ir atvirutes, tačiau ne tik mylimiesiems, bet ir draugams. O sostinėje kiekvienais metais vyksta spalvingas senjorų „Ilgaamžės meilės“ karnavalas, kuriame senyvo amžiaus žmonės pagerbia savo ilgalaikes santuokas.

Filipinuose kiekvienais metais vyksta masinės Valentino dienos vedybos – šimtai porų vienu metu ištaria „taip“ savo gyvenimo meilei.

Irake žmonės mylimiesiems dovanoja pirmosios meilės, Ievos ir Adomo, simbolį – obuolį, prismaigstytą džiovintų gvazdikėlių.

Japonijoje yra netgi dvi meilės dienos. Vasario 14-tąją moterys savo mylimiesiems dovanoja šokoladą. Ši tradicija prasidėjo 1950 m., kai Japonijos šokolado fabriko direktorius sugalvojo pakelti ekonomiką ir užsidirbti pinigų, paskelbdamas šokolado dovanojimo vyrams dieną. Lygiai po mėnesio, kovo 14-tąją, vyrai atsilygina moterims, apipildami jas gėlėmis, papuošalais ir, žinoma, dar daugiau šokolado!

Italijoje didžiausia šventė vyksta meilės mieste Veronoje. Garsiųjų įsimylėjėlių Romeo ir Džiuljetos mieste kiekvienais metais organizuojama šventė „Įsimylėjusi Verona“. Čia rengiamos pažintinės ekskursijos po Šekspyro aprašytas vietas ir koncertai prie laimę nešančios Džiuljetos skulptūros.

Taigi, šv. Valentino diena yra nuo senų laikų gyvuojanti šventė, turinti gilias tradicijas ir turtingą istoriją. „Gera dovana“ komanda linki vasario 14-tąją savo antrai pusei rasti skaniausio šokolado ir gražiausių gėlių! Nepamirškite ir kelių gražių žodžių – „nuo tavo Valentino“ :)

Jei norite sužinoti įdomias „Geros dovanos“ naujienas, gauti specialius ir išskirtinius pasiūlymus, ar dovanų idėjas, užsiregistruokite mūsų naujienlaiškiui ir būsite pirmi visų naujienų sukūry. Registraciją rasite čia.

Mūsų „Facebook“ profilyje rasite daug konkursų, linksmų žaidimų ir dovanų idėjų.  Junkis prie mūsų draugų būrio.

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.