Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

Velykų tradicijos skirtingose šalyse: nuo puodų mėtymo iki iguanos valgymo

Velykų tradicijos skirtingose šalyse: nuo puodų mėtymo iki iguanos valgymo

Ko gero, dauguma mūsų Velykų neįsivaizduojame be kiaušinių dažymo, ridenimo, keitimosi jais, dovanojamų šokoladinių triušių, susėdimo su šeima prie bendro stalo ar apsilankymo bažnyčioje. Bet ar numanote, kaip Velykos sutinkamos kituose pasaulio kampeliuose? Šį kartą dalijamės keisčiausiomis Velykų šventinimo tradicijomis!

Suomija

Kai kuriuose Suomijos miesteliuose vis dar gyvuoja pagoniška tradicija, kai raganomis persirengę vaikai iškeliauja į gatves ir prašo paaukoti pinigų. Vakarinėje Suomijos dalyje žmonės Velykų sekmadienį net uždega laužus. Tikima, kad jie atbaido per Didįjį penktadienį ir Velykų sekmadienį skraidančias raganas.

Prancūzija

Jeigu antrą Velykų dieną keliausite į Pietų Prancūziją, nepamirškite pasiimti šakutės. Mat čia kiekvienais metais kepamas milžiniškas omletas, kuriam sunaudojama daugiau nei 4500 kiaušinių. Legenda pasakoja, kad kartą Napoleonas ir jo armija keliavo pro Pietų Prancūziją ir sustojo viename miestelyje, kur jam labai patiko čia gaminti omletai. Napoleonas paliepė miesto gyventojams surinkti visus kiaušinius ir iškepti didžiulį omletą, kurio užtektų jo visai armijai.

Graikija

Velykų išvakarėse Graikijos Korfu saloje tradiciškai pro namų langus į gatves mėtomi puodai, keptuvės ir kiti indai. Tikima, kad puodų mėtymas pasitinka pavasarį – naujo derliaus pradžią.

Čekija

Jeigu vykstate į šią šalį per Velykas, būkite budrūs. Čia gyvuoja neįprasta Velykų tradicija – vyrai „muša“ moteris rankų darbo, kaspinėliais išpuoštais rimbais. Tik, žinoma, viskas vyksta žaidimo forma. Pagal legendą gluosnis yra pirmasis pavasarį pražystantis medis, todėl jo šakelės moterims gali perduoti medžio gyvybingumą ir vaisingumą.

JAV

Jau 130 metų Baltieji rūmai antrąją Velykų dieną organizuoja tradicines margučių ridenimo varžybas. Pagal tradiciją vaikai ilgais šaukštais žole ridena margučius ir varžosi tarpusavyje.

Vengrija

Štai Vengrijoje antrąją Velykų dieną vanduo liejasi laisvai. Vyrai stengiasi apipurkšti merginas kvepalais ar pakvepintu vandeniu ir prašo bučinio. Seniau buvo įprasta moterims ant galvų išlieti net didžiulius kibirus vandens! Tikima, kad vanduo turi išvalymo, gydymo ir vaisingumą didinančių galių.

Vokietija

Vokiečiai mėgsta per Velykas dekoruoti medžius tuščiaviduriais, spalvingais margučiais. Prieš kelerius metus vienas vokietis, Volkeris Kraftas, ant vieno medžio pakabino apie 10 tūkst. margučių!

Kolumbija

Kolumbiečiai vietoj šokoladinių saldainių Velykoms renkasi iguaną, vėžlį ir didžiausią pasaulyje graužiką kapibarą. Atvežti tokį egzotišką patiekalą mieste gyvenantiems giminaičiams – didžiausia dovana. Populiariausi kolumbiečių Velykų patiekalai – vėžlių kiaušinių omletas, iguanos sriuba, kaimanų troškinys, kepta kapibara.

Brazilija

Brazilijoje tėvai Velykų išvakarėse namų kieme paslepia daugybę šokoladinių kiaušinių, kuriuos vaikai turi surasti šventinio sekmadienio rytą.

Ir tai ne visos daugeliui mūsų kiek neįprastos Velykų šventinimo tradicijos… O kaip jūs šiemet paminėsite šią šventę? :)

Jei norite gauti įdomių „Geros dovanos“ naujienų, specialių ir išskirtinių pasiūlymų, dovanų idėjų ar sužinoti apie įdomiausius mūsų tinklaraščio įrašus, užsiregistruokite gauti mūsų naujienlaiškį ir būsite pirmi visų naujienų sukūry. Registraciją rasite čia.

Mūsų „Facebook“ profilyje rasite daug konkursų, žaidimų ir dovanų idėjų.  Junkis prie mūsų draugų būrio.

 

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.