Čia visuomet rasite tikrai gerų idėjų, kaip dovanomis pradžiuginti artimą, ir kaip kiekvieną šventę paversti nepamirštama!

IŠBANDYTA EKSPERTO: Skrydis sklandytuvu pajūryje

IŠBANDYTA EKSPERTO: Skrydis sklandytuvu pajūryje

REGISTRACIJA

Gavusi dovaną, paskambinau registruotis. Nutarėme, kad pramogą išbandysiu šeštadienį iki 12 val., nes po pietų prognozuojamas lietus. Suskubom išvažiuoti, nes „Kartenos aerodromas“ nuo Klaipėdos nutolęs 45 km atstumu. Nuorodų į aerodromą nebuvo, todėl teko orientuotis pagal ore skraidančius lėktuvėlius. Vėliau pamatėme laukuose stovintį sklandytuvą ir pasukome prie jo…

SKRYDIS

Aš nerimo ir lengvos baimės apimta, sėdau į priekinę sklandytuvo dalį, nes antroje sėdynėje jau sėdėjo pilotas. Buvau prisegta diržais. Ir jokio šalmo! Pasakė, jog pilotuosime kartu. O varge, juk aš nemoku!
Pasirodo, mano pusėje esantys pedalai ir vairalazdė judėjo patys, judinant pilotui. Diržai prisegti, liukas uždarytas, sklandytuvas prikabintas trosu prie sunkiasvorio automobilio – kylam. Žaibiškas įsibėgėjimas, sklandytuvas vertikalioj padėtyje. Kylam…

Keletą akimirkų matau tik dangų ir daugiau nieko. Staiga mūsų sklandytuvas išsitiesina, pasiekia reikiamą aukštį ir atsiveria nuostabieji vaizdai. Pilotas praneša, jog esame 250 m aukštyje. Iš paukščio skrydžio pasimatė laukai, miškai, keliai, keleliai, automobiliai ir musės dydžio žmogiukai.

Iš tikrųjų nustebino šis skrydis tyloje, jokio variklio ūžesio ar gaudesio, tik švelnus vėjelio ošimas pro mažą atvirą langiuką prie mano ausies. Grožėdamasi puikiais vaizdais, išgirdau piloto bendravimą per raciją su žeme. Jį informavo kaip keičiasi vėjo gūsiai ir kur geriau leistis. Posūkių metu sklandytuvas stipriai krypsta ant šono. Vėl apėmė jaudulys – ar nekrentam? Po to staigiai pradėjo artėti žemė. Dingtelėjimu pajutau susilietimą su žeme. Dar kiek pariedėję, sustojome. Smagu viršuje, bet tegyvuoja žemė!

NEPATIKO:
Skrydis truko tik 5 min. – norėjosi daugiau. (Dėl netinkamo vėjo ir prastų oro sąlygų skrydžio laikas buvo sutrumpintas).

PATIKO:
Nauji potyriai sklandytuvu – skridau pirmą kartą.
Nors pradžioje nerimavau, bet greit supratau, jog su profesionalais tikrai saugu.
Patiko be galo gražūs vaizdai iš paukščio skrydžio, tyla skrydžio metu.
Profesionalus pilotas nuoširdus, su humoro jausmu.

PATARIMAI:
Paslaugos tiekėjui manau būtina pakabinti nuorodas, lentelę prie posūkio: „Kartenos aerodromas“, „Sklandytuvai‘, nes nėra visiškai nieko pažymėta. Tenka orientuotis pagal sklandytuvus ore.
Nebijoti pirkti šią pramogą, nes ją atlieka profesionalai. O potyriai ir vaizdai išties įspūdingi. Tinka ir adrenalino mėgėjams.

Dovaną išbandė Lina Žibienė

Ir Jūs norite išbandyti šią pramogą? Pasiūlymą rasite ČIA.

Facebook komentarai

Turite ką pasakyti? Pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.